مراحل دریافت ویزای الکترونیکی و ورود به ارمنستان

ایران‌آرمنیا – پس از شیوع کرونا در ایران، دولت ارمنستان اقدامات پیشگیرانه‌ای در نظر گرفته که یکی از آنها لغو مقررات تردد بدون ویزا برای شهروندان ایرانی است و آنها برای سفر به ارمنستان باید از طریق کنسولگری این کشور در سایر کشورها اقدام کنند یا درخواست ویزای الکترونیکی بدهند.

همچنین مسافران پس از ورود به خاک ارمنستان باید ۱۴ روز را در قرنطینه خانگی بگذرانند. این گزارش به شما کمک می‌کند که از مراحل دریافت ویزای الکترونیکی ارمنستان و ورود به این کشور مطلع شوید.

دریافت ویزای الکترونیکی

متقاضیان ویزای الکترونیکی ابتدا باید به لینک زیر مراجعه کنند:

https://evisa.mfa.am/

سپس وارد بخش درخواست برای ویزا (Apply for visa) شوند و با ای‌میل‌شان ثبت نام کنند.

تاییدیه‌ای به ای‌میل مذکور ارسال می‌شود که شامل فرم‌ درخواست ویزا است و ۲۴ ساعت اعتبار دارد.

با تکمیل این فرم مراحل درخواست ویزا کامل می‌شود و باید منتظر پاسخ درخواست بمانند.

قرنطینه خانگی پس از ورود به ارمنستان

شهروندان ایرانی در صورت دریافت ویزا، در ورود به ارمنستان معاینه می‌شوند و پس از ورود، باید ۱۴ روز را در قرنطینه خانگی بگذرانند. این تصمیم تنها مربوط به شهروندان ایرانی نیست و شامل تمام مسافرانی است که از کشورهای آلوده به ویروس کرونا وارد ارمنستان می‌شوند. در این فهرست نام ایتالیا، چین، ژاپن، کره جنوبی، فرانسه، آلمان و اسپانیا هم دیده می‌شود.

این مسافران هنگام ورود فرمی پر می‌کنند که در آن باید آدرس محل اقامت در ارمنستان و شماره تلفن‌شان را قید کنند. ارتباط تلفنی روزانه با آنها برقرار خواهد شد و در روز هفتم و چهاردهم هم تحت معاینه قرار می‌گیرند.

این آخرین تصمیمات وزارت بهداشت ارمنستان است و ممکن است با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده تغییر کند.