سه قاب ماندگار از آندو به بهانه تولد ۳۷ سالگی‌ ستاره ارمنی فوتبال ایران

ایران‌آرمنیا – امروز  ۱۵ اسفند تولد ۳۷ سالگی آندرانیک تیموریان، ستاره ارمنی تیم ملی در سال‌های اخیر است و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به او تبریک گفته. بازیکنی که در جام جهانی ۲۰۰۶ پدیده شد و به لیگ برتر انگلیس رسید. او سال‌ها یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی بود و در برزیل ۲۰۱۴ برای دومین بار بازی در جام جهانی را هم تجربه کرد. آندو همچنین بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازو بسته و در گروه بازیکنان محدودی قرار می‌گیرد که تعداد بازی‌های ملی‌شان به ۱۰۰ رسیده است. به بهانه تولد آندو سه قاب را از دوران فوتبالش انتخاب کرده‌ایم که یادآور سه نمایش ماندگار اوست.

۲۸ مرداد ۹۲: تیم ملی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ بازی سختی در خانه کره جنوبی داشت. در جنگ سخت اولسان دست آندو شکست، ولی در زمین ماند و با بانداژ به بازی ادامه داد.‌ او در اواخر بازی پاس گل پیروزی را برای قوچان‌نژاد فرستاد. هافبک متعصب تیم ملی در پایان بازی با پرچم ایران جشن صعود گرفت.

۲۷ شهریور ۹۲: استقلال برای رسیدن به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا میهمان بوریرام تایلند بود. بازی تا ثانیه‌های آخر با تساوی یک بر یک پیش می‌رفت که برای صعود استقلال کافی بود، ولی آندو با شوتی استثنایی دروازه میزبان را باز کرد. این گل به تازگی در نظرسنجی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد.

۳۱ خرداد ۹۳: تیم ملی ایران در دومین بازی جام جهانی ۲۰۱۴ با آرژانتین پرستاره روبرو شد و هواداران رقیب به امید یک برد پرگل به ورزشگاه بلوهوریزونته آمده‌ بودند. با این حال شاگردان کی‌روش نمایش کم‌نظیری داشتند و تنها با گل ثانیه‌های پایانی مسی شکست خوردند.

آندو یکی از بازیکنان خوب تیم ملی در این بازی بود و در نیمه اول با یک تکل دیدنی توپ را از زیر پای ستاره آرژانتین گرفت  تا این صحنه دیدنی توسط عکاسان شکار شود.