دختر امیر کویت: مادربزرگ ارمنی‌ام نقش مهمی در زندگی‌ام داشته است

ایران‌آرمنیا – آنا هاکوبیان، همسر نخست وزیر ارمنستان دیروز شاهزاده شیخه حصه سعد عبدالله الصباح، دختر امیر کویت و از تجار موفق و فعالان حقوق زنان این کشور را به حضور پذیرفت. بانوی اول ارمنستان در پستی که در حساب فیسبوکش منتشر کرد، به این نکته اشاره داشت که مادربزرگ شاهزاده کویت ارمنی بوده و نقش مهمی در زندگی او داشته است.

در این گفت‌وگوی صمیمی، شاهزاده شیخه حصه سعد عبدالله الصباح توضیحاتی در مورد مادربزرگ ارمنی خود به بانوی اول ارمنستان داده و گفته است: «یغیسابت، مادر بزرگ ارمنی من از بازماندگان نسل‌کشی ارمنیان و اهل زیتون بود که در راه کوچ اجباری در صحرای دیرالزوز با پدربزرگم آشنا شده و به همسری وی در آمد.

دختر امیر چهاردهم کویت اضافه کرده که مادربزرگ ارمنی‌اش نقش مهمی در زندگی او ایفا کرده و همواره او را به تحصیل و مبارزه برای رسیدن به اهدافش ترغیب کرده است.

طی این دیدار دو بانوی فعال در عرصه‌های امور خیریه و اجتماعی به تبادل نظر در باره مسائل مورد علاقه پرداخته و متقابلا گزارش‌هایی از فعالیت‌های خود ارائه نمودند. آنها همچنین برای ادامه همکاری‌ها و راهکارهای جدید توافقاتی به دست آوردند.

شاهزاده شیخه حصه سعد عبدالله الصباح فارغ‌التحصیل علوم سیاسی از دانشگاه آمریکایی بیروت است و ریاست شرکت نفتی «مارین پترولیوم» را به عهده دارد.