درخشش اریک بقوسیان، بازیگر ارمنی‌تبار در فیلم «الماس‌های نتراشیده»

ایران‌آرمنیا – «الماس‌های نتراشیده» یکی از فیلم‌های موفق سال ۲۰۲۰ است که در هفته‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته و منتقدان بر این باورند آدام سندلر در این فیلم بهترین بازی‌اش را در یک نقش جدی ارائه داده است.

نقش مکمل سندلر در این فیلم را اریک بقوسیان، بازیگر ۶۶ ساله ارمنی‌تبار بازی می‌کند که با تحسین زیادی روبرو شده است.

سایت «آپراکس» در نقد بازی او نوشته است: «وقتی به فیلم الماس‌های نتراشیده فکر می‌کنید، شاید اریک بقوسیان اولین فردی نباشد که به ذهن شما می‌آید. او در فیلم نقش آرنو را بازی می‌کند، مردی که با یکی از اقوام آدام سندلر ازدواج کرده و یکی از افراد پرشماری است که از او طلب دارند. برای بقوسیان با چشمان روح‌مانند و صورت شرمگینش بازی کردن در نقش فردی که احساس می‌کنید درست مقابل شما ایستاده، کار سختی نیست. بقوسیان با وجود نقش کوتاهش بهترین فردی است که می‌تواند برای شما روشن کند چرا فیلم برادران «سفدی» این قدر متفاوت است. بقوسیان با بازیگران فیلم که اکثرا برای اولین بار مقابل دوربین قرار گرفته‌اند و در مقایسه با او کاملا آماتور به نظر می‌رسند، بیشترین صحنه مشترک را دارد و در بیشتر صحنه‌های نفسگیر فیلم حاضر است. بقوسیان می‌گوید که توصیه‌های مهمی به این بازیگران کرده تا مبادا دست سندلر را در برخی صحنه‌های فیلم بشکنند.»

از نوشتن کتاب تا بردن خرس طلای برلین

بقوسیان ۶۶ ساله متولد شهر بوستون در ایالت ماساچوست است و بخش مهمی از شهرتش را به خاطر فعالیت در تاتر، فیلمنامه‌نویسی و رمان‌نویسی به دست آورده است. او همچنین در سال ۲۰۱۵ کتابی‌ تاریخی درباره «عملیات نمسیس» و انتقام از مسببین قربانیان قتل عام ارامنه نوشته است.

بقوسیان برای بازی در فیلم «رادیو گفتگو» که در سال ۱۹۸۸ ساخته شد، توانست برنده خرس نقره‌ای از جشنواره برلین شود. داستان این فیلم را خودش نوشته و کارگردانی‌اش را به طور مشترک با اولیور استون بر عهده دارد.