یک بازیگر ارمنی در سریال پرطرفدار خانه اسکناس

ایران آرمنیا – سریال اسپانیایی «خانه اسکناس» (La Casa de Papel) پربیننده‌ترین سریال غیر انگلیسی‌زبان نتفلیکس است که به تازگی فصل سوم آن منتشر شده. داستان این سریال در دو فصل اول سرقت پیچیده و هوشمندانه‌ای از چاپخانه اسکناس اسپانیا بود و شخصیت‌های اصلی سریال برای جلوگیری از شناسایی شدن، همدیگر را به اسم شهرهای مختلف صدا می‌زدند. این گروه در فصل جدید به دنبال سرقت طلاهای بانک مرکزی هستند، در حالی که چند چهره جدید به این گروه اضافه شده است. یکی از آنها بوگوتا نام دارد که نقش او را «هویک کوچکریان»، بازیگر ارمنی‌الاصل اسپانیایی بازی می‌کند.

کوچکریان متولد بیروت در سال ۱۹۷۲ از پدری ارمنی و مادری اسپانیایی است و زمانی که سه ساله بود خانواده‌‌اش به اسپانیا مهاجرت کرد. هویک در جوانی یک بوکسور بود و توانست دو بار قهرمان سنگین‌وزن اسپانیا شود. او پس از بازنشستگی از ورزش استندآپ کمدی و همچنین نویسندگی را شروع کرد و چهار کتاب از او منتشر شده است. او از سال ۲۰۱۰ وارد سینما شد و پس از بازی در چند فیلم کوتاه در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی جلوی دوربین رفته است.

کوچکریان در مصاحبه‌ای که هنگام انتشار فصل سوم با بازیگران انجام شد، اعتراف کرد که پیش از دعوت برای بازی در این سریال آن را ندیده بود: «من سریال‌های زیادی می‌بینم، ولی بیشتر آنها انگلیسی است تا به زبانم کمک کند. دو سه سال بود هیچ سریال اسپانیایی ندیده بودم. یک روز پنجشنبه بود که با من برای بازی در این سریال تماس گرفتند. تا قبل از دوشنبه که باید برای تست می‌رفتم، سریال را دو بار دیدم.»

بوگوتا در این سریال یک جوشکار حرفه‌ای ولی فردی تنهاست و با وجود ظاهر ترسناکش مهربان است. اگر هنوز این سریال را ندیده‌اید، تماشای آن را از دست ندهید. خانه اسکناس که در آمریکا به نام (Money heist) شناخته می‌شود، ماجرای یک سرقت ساده نیست و پر از پیام‌های سیاسی، بازی‌های روان‌شناسانه و مقابلات شخصی است.