آلکسیس اوهانیان، موسس سایت «ردیت» به نمایشگاه تکنولوژی ایروان می‌رود

ایران آرمنیا – آلکسیس اوهانیان، موسس و مدیر اجرایی شبکه اجتماعی «ردیت» برای نمایشگاه جهانی تکنولوژی و اطلاعات که ماه اکتبر برگزار می‌شود به ایروان می‌رود.

او در صفحه فیسبوکش نوشته که حضورش در ارمنستان فرصتی برای کمک به استارت‌آپ‌های جدید و تبادل ایده‌های جدید در حوزه تکنولوژی و اطلاعات است.

این نمایشگاه (WCIT 2019) با حضور صدها متخصص بین‌المللی در حوزه تکنولوژی و اطلاعات از دهها کشور جهان برگزار می‌شود و یکی از معتبرترین رویداد‌های جهانی در این حوزه است. ارمنستان در سال‌های اخیر توسعه زیادی در حوزه IT داشته است و دولت مصمم است که در این حوزه سرمایه‌گذاری وسیعی انجام دهد. این کنگره بین روزهای ۶ تا ۹ اکتبر برگزار می‌شود و درباره موضوعاتی مثل هوش مصنوعی، حقیقت مجازی، شهرهای هوشمند، امنیت سایبری، تغییرات اقلیمی و چند موضوع دیگر گفتگو خواهد شد.

آلکسیس اوهانیان ۳۶ ساله کارآفرین و تاجر آمریکایی است و از مادری آلمانی و پدری ارمنی در نیویورک به دنیا آمده. او با سرنا ویلیامز، تنیسور مشهور آمریکایی ازدواج کرده و یک دختر دارد. نشریه فوربس سرمایه او را ۷۰ میلیون دلار تخمین زده است.

او ۱۴ سال قبل همراه استیو هافمن و آرون سوارتز شبکه اجتماعی ردیت را تاسیس کرد و در حال حاضر مدیر اجرایی آن است. مبنای سایت ردیت بازنشر ویدیو، لینک، عکس و متن است و کاربران به آنها نمره می‌دهند.

این سایت پنجمین سایت پربازدید آمریکا و دوازدهمین سایت پربازدید جهان است. ۵۵ درصد کاربران این سایت از آمریکا هستند و انگلیس و کانادا در رتبه‌های بعدی قرار دارند.