اولین تلویزیون ساخت ارمنستان به بازار می‌آید

ایرآرمنیا – در چند روز آینده صنعت ارمنستان شاهد یک اتفاق تاریخی خواهد بود و اولین تلویزیون ساخت ارمنستان وارد بازار می‌شود. این تلویزیون‌ها محصول شرکت ارمنستانی – لبنانی – سوری IMG است و با نام «آدامیان» به بازار عرضه می‌شود.

رامی جودی، مدیرعامل شرکت خبر داد که این تلویزیون‌ها در کارخانه‌ای در شهر «مرزاوان» مونتاژ می‌شود و در چند روز آینده در فروشگاه‌های بزرگ ارمنستان توزیع خواهد شد. او اضافه کرد: «ما روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه تلویزیون مونتاژ می‌کنیم.»

این کارخانه در ماه دسامبر ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد، ولی تولید را با تاخیر و از ماه گذشته شروع کرد، چرا که منتظر اعطای امتیازات دولتی برای صادرات محصولاتش بود.

جودی گفت: «ما منتظر بودیم که دولت شرایط ویژه‌ای برای ما در نظر بگیرد، چرا که بدون تخفیف گمرکی نمی‌توانستیم محصولات‌مان را با قیمتی که اعلام کرده بودیم، صادر کنیم. دولت این تخفیف را در ماه آوریل رسمی کرد.»

این شرکت قطعات مورد نیازش را وارد می‌کند و تلویزیون‌ها در ارمنستان مونتاژ می‌شود، با این حال شرکت IMG برنامه‌هایی برای توسعه دارد.

شرکت در نظر دارد تا یک ماه و نیم آینده مونتاژ کولر، ماشین لباسشویی و یخچال را شروع کند که این محصولات با برند AIO به بازار عرضه می‌شود. قرار است این لوازم خانگی به خارج از ارمنستان هم صادر شود.

هنوز قیمت و جزئیات فنی این تلویزیون‌ها اعلام نشده است.